Kauppateknikkoliiton hallitus

Hallitus

 
Kauppateknikkoliiton toimintaa koordinoi liiton hallitus. Kauppateknikkoliiton jäsenistä valitaan liiton syyskokouksessa aina puheenjohtajat yhdeksi vuodeksi ja puolet hallituksesta kahdeksi vuodeksi kerrallaan. Liiton jäseniksi ovat oikeutettuja kaikki kauppateknikon tutkinnon hyväksyttävästi suorittaneet henkilöt.

Uudet jäsenet ja osoitetietojen muutokset
Katso lisää kohdassa jäsenyys.

Puheenjohtaja

Sirkka-Liisa Sallinen-Vänni
Insinöörinkatu 84 B 22
33720 Tampere
siru.sallinen@suomi24.fi
040 827 4873 

Varapuheenjohtaja

Jorma Paukku
Välipolku 6
21270 Nousiainen
jorma.paukku@gmail.com
0500 676464 

Sihteeri

Päivi Mällinen
Toikantie 2 D 30
36240 Kangasala
malliset@kolumbus.fi
040 519 3795 

Varajäsen

Marja Myllyniemi
Rautiaisentie 4 B 4
39160 Julkujärvi
marja.myllyniemi@gmail.com
040 753 1384 

Jäsen

Matti Manninen
Eteläväylä 11
28610 Pori
matti@tapetit.fi
0400 725 280 

Varajäsen 

Brita Stång
stangbrita@gmail.com
040 742 9325 

Jäsen

Tenho Koivisto
Kivääritehtaankatu 12 A 5
40100 Jyväskylä
tenho.koivisto@hotmail.com
050 331 4212 

Varajäsen

Jukka Turunen
Latoistentie 32
40420 Jyväskylä
jukka.turunen@kidde.fi
040 577 8792 

Jäsen

Eila Antikainen
eila.antikainen@saunalahti.fi
040 566 8383

Varajäsen

Pirjo Martiskainen
pirjonen@gmail.com 

Jäsen

Marketta Vuorela
Piikintie 10 b
00680 Helsinki
marketta.vuorela@elisanet.fi
040-749 2983

Varajäsen 

Liisa Hietanen 

Jäsen

Timo Äyräpää
Rahakamarinportti 2 B 26
00240 Helsinki
timo.ayrapaa@iki.fi
050-3687 165 

Varajäsen

Aila Salonen 

Kauppateknikkoliitto logo
Kauppateknikkoliitto ry

Puheenjohtaja
Sirkka-Liisa Sallinen-Vänni
sirkkaliisa.sallinen@gmail.com
040 827 4873

Valokuvat

Tapio Yli-Honko

Sivuston ylläpito

Tiina Rahm
tiinarahm.fi

This site was created with Mobirise